Musical terms translator (ita>hun; adaptable to else). Zenei kifejezés fordító

(Mostly) italian musical terms in titles i always translate to my native hungarian (in classical music files). I have an action group for this purpose with about 400 termins. Case sensitive. The original titles it saves first into %titleorig% (if it does not exist). It is easier to use mine set for transforming into translator of other languages (ita>deu, ita>eng and so on; wiki can help), than to create a new one. Adapting to %album%: replace all occurrences of TITLE to ALBUM in a simple text redactor (upper case; be aware to keep UTF-8 encoding).
Nothing is perfect! After the run, check the result.

A (főleg) olasz zenei kifejezéseket a címekben (is) mindig lefordítom magyarra (a komolyzenei állományokban). E célra készítettem egy műveletcsoportot (action group). Kb. 400 kifejezés. Ügyel a kis-/nagybetűre. Az eredetit először elmenti a %titleorig% címkébe (ha még nincs olyan). Lemezcímekre is könnyen átírható: egy sima szövegszerkesztővel lecseréljük a TITLE összes előfordulását ALBUM-ra (kis-/nagybetű-érzékeny csere; ügyeljünk, hogy az állomány rejtjelezése UTF-8 maradjon). Más nyelvi fordítás készítése is gyorsabb az enyém átírásával, mint teljesen újat készíteni.
Semmi sem tökéletes! Futás után ellenőrizzük az eredményt.

Updated a little. And here is a good source for adapting to other language(s) (or simply as a help). I added detailed bookmarks. 5000 termins, 1980. If you like it, please, download it, instead of using online.
Frissítettem kicsinyég. És itt egy jó forrás, ha más nyelvekre akarjuk átírni (vagy egyszerűen magunknak). Elláttam részletes könyvjelzőkkel. 5000 címszó, 1980. Kérem, ne a hálóról használja, hanem töltse le a gépére.

Terminorum musicae index septem linguis redactus

Polyglottes wörterbuch der musikalischen terminologie
deutsch, englisch, französisch, italienisch, spanisch, ungarisch, russisch

Polyglot dictionary of musical terms
english, german, french, italian, spanish, hungarian, russian

Dictionnaire polyglotte de la terminologie musicale
francais, allemand, anglais, italien, espagnol, hongrois, russe

Dizionario poliglotto della terminologia musicale
italiano, tedesco, inglese, francese, spagnolo, ungherese, russo

Diccionario poligloto de la terminologla musical
espanol, aleman, ingles, franks, italiano, hungaro, ruso

Hétnyelvű zenei szótár
magyar, német, angol, francia, olasz, spanyol, orosz

Семиязычный словарь мызыкальных терминов
русский, немецкий, английский, французский, итальянский, испанский, венгерский

1. auflage • 2nd edition • 2 edition • 2a edizione • 2~ edicion • 2. kiadás • 2-e издание

Akadémiai Kiadó, Budapest
Kassel • Basel • Tours • London
1980.